Wizytę uroczyście rozpoczął Pan Michał Sobczak Wiceprezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przywitał gości oraz przedstawił informację na temat działalności Strefy.
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest w pierwszej trójce najlepszych stref ekonomicznych w Polsce oraz niezmiennie od 2018 roku znajduje się w gronie 10 najlepszych specjalnych stref ekonomicznych na świecie według rankingu fDi Global Free Zones of the Year, publikowanym przez grupę Financial Times. Działalność opiera na wartościach, które towarzyszą w codziennej pracy, takie jak: otwartość, komunikacja, elastyczność, współpraca.
Zarząd i pracownicy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podzielili się wiedzą i doświadczeniem z członkami Wojewódzkiego Zespołu Koordynacji.
Pan Hubert Gęsiarz – Dyrektor Departamentu Partnerstwa i Rozwoju Przedsiębiorczości oraz p.o. Członka Zarządu Strefa Edukacji Sp. z o.o – poprowadził wykład pn. "Jak ŁSSE realizuje idee Lifelong Learning – rozwój kompetencji od klubu malucha do dużego biznesu. I jeszcze dalej. Technikum Automatyki I Robotyki."
Członkowie WZK wysłuchali prezentacji nt.:
- programów akceleracyjnych dla startupów. Spark 3.0.
- Rozwoju kompetencji pracowników łódzkich firm – Strefa Transformacji 3.0.
- Wizerunku w sieci – od malucha do seniora.
EC1 Łódź to zrewitalizowany i rozbudowany kompleks dawnej elektrociepłowni, który stał się siedzibą instytucji kultury i nauki. Obecnie w EC1 Łódź mieści się wiele instytucji: Planetarium, Centrum Nauki i Techniki, Narodowe Centrum Kultury Filmowej oraz Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej.
Wizyta w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej oraz kompleksie EC1 dostarczyła członkom WZK cennych spostrzeżeń i inspiracji do dalszych działań. Wiedza i doświadczenia zdobyte podczas tego typu wydarzeń będą miały znaczący wpływ na stworzenie i wdrożenie skutecznego oraz trwałego mechanizmu koordynacji i monitorowania Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030+ w województwie świętokrzyskim.