Jakie znaczenie w pracy doradców zawodowych będzie mieć superwizja? To nowoczesna metoda sprzyjająca indywidualizacji pracy z klientami. Zapobiega również wypaleniu zawodowemu samych doradców, wspiera aktualizację ich wiedzy i znajomości realiów rynku pracy – mówiła dyrektor WUP Aleksandra Marcinkowska. W konferencji inaugurującej szkolenia dla doradców uczestniczyli m.in. Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Mateusz Szpyrka, Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu pracy w Kielcach Agnieszka Kubicka oraz dyrektorzy i przedstawiciele Miejskiego i Powiatowych Urzędów Pracy w Kielcach, Staszowie, Sandomierzu, Tarnobrzegu, Mielca, Niska i Stalowej Woli.
Projekt pilotażowy „Model superwizji w poradnictwie zawodowym" jest realizowany od 1 stycznia 2022 r. Celem jest przetestowanie modelu superwizji, tj. sposobu wspierania doradców zawodowych w ich codziennej pracy z klientem poprzez wzajemną wymianę doświadczeń i opinii, analizę źródeł i sposobów rozwiązywania problemów. Wiedza
i nowoczesne metody, jaką poznają uczestnicy projektu, zostaną upowszechnione wśród doradców zawodowych we wszystkich urzędach pracy na terenie naszego województwa.

Dyrektor WUP Kielce Aleksandra Marcinkowska